Ezt a fórumtémát azért hoztam létre, hogy elkülönüljenek azok a receptek, amelyek valamiért szimpatikusak, de személyesen még nem próbáltátok ki, hogy valóban stimmel-e a leírás. Ezentúla "Bármi, amit érdemes megsütni vagy megfőzni" részleg helyett az ilyen recepteket ide írjátok be, hogy megkönnyítsük a bevállalós kísérletezők, illetve a biztosra menők dolgát :-)
Elkészítése: A margarint kikeverjük a cukorral, majd hozzáadjuk a tojást, a kakaót, a tejeskávét, végül a szódabikarbónával elkevert lisztet. A masszát papírral kibélelt tepsibe öntjük. és elõmelegített sütõben lassú tûznél megsütjük. A tészta kb. kétszeresére dagad. Ha úgy gondoljuk, hogy készen van, szúrjunk bele egy villát és ha már nem ragad rá a tészta, valóban megsült. Ha kihûlt, kettévágjuk és lekvárral megtöltjük. Figyelem: A megsült tésztát pár percig hagyjuk a lekapcsolt sütõben! A sütõpapírt ne felejtsük el levenni!
Őszibarackos müzlitorta -Ildiko -Dr.Oetker Tortaalaphoz: 50 g lágy vaj vagy margarin 100 g fehér csokoládé 200 g Dr. Oetker Vitalis Könnyedén finom csokis müzli 1/2 narancs reszelt héja Krémhez: 1 konzerv őszibarack (lecsöpögtetve 480 g) 1 tasak Dr. Oetker Őrölt Zselatin 300 g hideg habtejszín 3 pohár natúr joghurt 1 narancs reszelt héja 100 g porcukor 2 tasak Dr. Oetker Aranka Krém vanília Ezenkívül: 3 evőkanál Dr. Oetker Vitalis Könnyedén finom csokis müzli Elkészítés: A vajat egy kis edényben felolvasztjuk, majd levesszük a tűzről. A fehér csokoládét kis darabokra törjük, a vajhoz adjuk és keverés közben hagyjuk elolvadni. Hozzákeverjük a müzlit és a narancshéjat. A masszát egy sütőpapírra szedjük, köré kapcsoljuk a forma oldalát, és egy evőkanállal egyenletesen összenyomkodjuk, majd hűtőszekrénybe tesszük. A barackokat egy szitában lecsöpögtetjük. A zselatint a tasakon található utasítás szerint, de csak 100 ml konzervlében elkészítjük. A habtejszínt kemény habbá verjük, és félretesszük. A joghurthoz hozzáadjuk a narancshéjat és a porcukrot. Amikor a zselatin elkezd zselésedni, 4 evőkanál joghurtos krémet belekeverünk, majd hozzáadjuk a maradék krémet is. Végül óvatosan beleforgatjuk a tejszínhabot. A tortaalapot kifordítjuk a formából, óvatosan elválasztjuk a sütőpapírtól, majd újra a tortaforma aljára helyezzük és köré kapcsoljuk a forma oldalát. Ráöntjük a krémet, elegyengetjük, és újra a hűtőszekrénybe tesszük. Az őszibarackot - egy fél kivételével - pürésítjük vagy turmixoljuk. Egy keverőedényben a pürét a két tasak Aranka Krémmel 3 percig verjük. A krém 2/3 részét egy nyomózsákba töltjük és vastag hullámokat rajzolunk a torta tetejére. A maradék krémből kis pöttyöket nyomunk a tortára. A tortát 1 órára a hűtőszekrénybe tesszük, majd a tortát a müzlivel és a megmaradt őszibarack szeleteivel díszítjük.
Tipp: konzerv barack helyett friss barackot is használhatunk.
Az összes hozzávalót tedd bele egy nagyobb műanyag keverőtálba, és robotgéppel nagy fokozaton dolgozd össze. Akkor lesz jó, amikor a térfogata 40-80%-kal több lesz. Ez kb. 5-8 perc elteltével várható.
Amikor ezzel elkészültél, tedd egy sütőpapírral kibélelt kör formájú tortasütőbe.
Én úgy szoktam kisütni, hogy a fenti adagot elosztom 3 részre, és így egyenként sütöm ki a lapokat. Egybe is lehet, de én jobb szeretem külön-külön, méghozzá azért, mert sokkal jobb a lapokat megkenni, ugyanis nem „morzsálódik”, és nem süpped be a piskóta, egyenletesebb, szebb felülete lesz.
A sütés hőfoka 180-190 C-fok.
A sütés ideje: kb. 6-12 perc. A lényeg, hogy szép zsemleszínű legyen.
Fontos, hogy csak tökéletesen kihűlt lapra kend a tortakrémet. Ha egy kicsit is meleg, megfolyik rajta a krém.
- - -
A Jilk paszta egy speciális térfogatnövelő szer, javítja a felvert tészták minõségét, csökkenti a felületi feszültséget. Emulgeáló hatású. Elõsegíti a habképzõdést. Főleg cukrászatban használják. Szinte valamennyi cukrászati termékben (kalácsban, piskótában és egyéb sütikben) megtalálható engedélyezett cukrászati segédanyag. Opálos színű (zsírhoz hasonlító) massza.
Kapható cukrászati nagykerekben, METRO áruházban, vagy beszerezhető cukrászati üzemekben. Nagy tételben, 5 és 12 kg-os kiszerelésben árulják, én kisebb adagokban szoktam beszerezni ismerős cukrászatban
ILDI Ps: En nemismerem ezt a Jil "pasztat es soha nem alkalmaztam.Ez egy cukrasz speci lehet, ha vkinek lenne hozza kedve"" .
Hófehér, gyorsan száradó anyag, melybõl virágot, levelet, figurát, csipkét, stb. készíthetünk. Száradás után fénytõl védve, száraz helyen tároljuk a kész díszeket. Színezésre lehetõleg paszta állagú vagy tömény festékoldatot használjunk! Kerüljük az erõs színeket!
1. Meringue porral
500 gr cukorliszt 30 gr meringue por 8 cl langyos víz 5 ml ecet
2. Tojás fehérjével
500 - 600 gr cukorliszt 3 tojás fehérje 5 ml ecet, vagy kevés citromsav
A cukor felét a többi anyaggal elkeverjük, majd a maradék cukrot hozzáadva, habosra keverjük.
Puhább állaghoz több vizet, keményebbhez plusz cukrot adhatunk. Gyorsan szárad, ezért használat közben, nedves ruhával takarjuk le!
Csokoládé gyurma / Plasztik csoki
Képlékeny, könnyen formázható massza, melyet a marcipánhoz hasonlóan használhatunk. Légmentesen becsomagolva tároljuk! Készülhet ét, tej vagy fehér változatban. 500 gr csokoládé vagy bevonó 180 gr glukóz szörp
Olvasszuk fel a csokoládét, adjuk hozzá a kb. 38C-ra melegített glukóz szörpöt és keverjük amíg a massza összeáll. Ezt követõen kézbe véve, kb. 5-8 percig, mint a karamellt húzzuk, hogy a felesleges zsiradék eltávozzon, melyet egy edényben fogjuk fel. Ezt követõen, mûanyag zacskóba csomagolva, hagyjuk pihenni 1 órát, de akár 1-2 napot is. Formázáskor gyúrjuk át, hogy felmelegedve, kissé visszapuhuljon
Ti otthon a bakon keresztul betudtok par egyszeru anyagot ezekhez szerezni, vagy Soregiek rendelo oldalarol.Aki szeret tortakkal bibelodni"kozulunk annak megeri utananezni. Remelem egy kicsit tudam segiteni.Sok sikert!
125 g puha vaj 125 g cukor 3 tojás 1/2 kisüveg rumaroma (szeritem egyszerűen 1 tk. rum:)) 200 g liszt 1/2 cs. sütőpor 2 evőkanál tej 1 evőkanál kakaópor 1 doboz ananászbefőtt
Krémhez:
50g cukor 300 ml tej 1 cs. vaníliás pudingpor 125 ml. kókuszlikőr 150 g puha vaj 150 g bevonó csoki
Elkészítés: (itt azt írom, ahogy én csinálnám, mert szerintem nem pontos úgy, ahogy a receptben le van írva, rádadásul sokkal jobb, ha a tojásfehérje külön habbá van verve, a recept meg ezt nem írja.) Szóval a vajat (vagy akár Rámát) habosra keverjük a cukorral, egyenként bele a tojássárgáját és a rumot. A lisztet összekeverjük a sütőporral, a fehérjéből kemény habot verünk. Innentől már nem a robotgépet használjuk, hanem kézi habverőt vagy egyszerűen egy fakanalat. Előbb óvatosan a habot keverjük bele, majd a lisztet. Egy 26 cm-es tortaforma aljára sütőpapírt teszünk, a massza felét bele, majd a másik feléhez hozzákeverjük a kakaót, és a fehér massza tetejére simítjuk. A jól lecsepegtetett és apró kockára vágott ananászt a tetejére szórjuk, majd 175°-on kb. 40 percig sütjük. Ha kihűlt körétesszük a tortakarikát és következő krémet kenjük rá: Vaníliás pudingot 3 dl tejjel elkészítjük a cukorral és a likőrrel. Vajat habosra keverjük. NAgyon fontos, hogy a puding és a vaj egyforma hőfokú legyen, mikor összekeverjük. A vajhoz kanalanként adjuk hozzá a pudingot. Kb. 2 órát hűtjük. A főzőcsokit vízfürdőben felolvasztjuk, majd ha már nem forró, a krémre öntjük, elsimítjuk és hagyjuk a hűtőben megdermedni.
A kekszmasszát, melyet a torták kiegészítésre szoktam használni a következőképpen készítem.
Hozzávalók:
500 g (1 zacskó) darált keksz,
125 g Ráma v. Liga margarin,
150 g porcokor,
3-5 ek Holland v. Mozart kakópor,
5-10 csepp csokiaroma (ez el is hagyható!)
1 zacskó vaníliás cukor, / vagy 5-8 csepp vanília aroma,
1 egész citrom apróra reszelt héja,
2 dl meglangyosított meggybefőttlé
Az összes hozzávalót, köztük a meglangyosított Rámát, egy nagy tálba teszem, és a robotgép dagasztókarjával összedolgozom.
Lehet kézzel is, de sokszor kellett készítenem, ráadásul eleinte úgy készítettem, hogy szétmorzsoltam a hideg margarint a kekszporral és csak utána kevertem össze alaposan a többi alkotóelemmel. Jónéhány ínhüvely-gyulladás után áttértem a fenti módszerre. Jobb.
Így egy lágyabb masszát fogsz kapni, de az elkészült mű úgy is behűtendő.
Ha a Rámát a készítés előtt néhány órával előkészíted, azaz kiveszed a hűtőből, nem szükséges meglangyosítani. Ez csak akkor érvényes, ha épp most kaptad elő a hűtőből...
A citromot NE helyettesíts szárított, reszelt citromhéjjal. Teszteltem: semmi íze. Csak friss, ép héjú citromot használj, melyet felhasználás előtt alaposan, forró vízzel megtiszítítottál.
Figyelem: Többféle gyártású kekszpor kapható, mindegyik kicsit más. Lehet, hogy egy picivel több, vagy kevesebb meggylét fog felvenni. Ezért azt tanácsolom, hogy előbb a meggylé 2/3-ával dolgozd össze a masszát, s ha kell, add hozzá apránként a többit.
Tejet, vizet és egyéb dolgot NEM teszek hozzá.
Ha a torta vaníliás vagy túrókrémes, akkor mindent ugyanígy készítek, csak a kakaóport hagyom ki.
Egy Barbie-torta szoknyájának kiegészítésére a fenti adag 2x-se kell.
A tejet, a cukrot, tojássárgáját csokit és sót összekeverem és vízfürdő felett sűrűre verem. Gyakori keveréssel hűlni hagyom. Hozzáadom a kemény habbá vert tejszínt, fehérjehabot, a vágott dióféléket és az aromát. Bombaformába teszem és a fagyasztóládában gyakori rázás és keverés mellett megfagyasztom.
Fahéjfagyi - 2 pohár tejszín, - 3 tojássárgája, - 3/4 csésze cukor, - 1 ek. keményítő, - 1 cs vaníliáscukor, - fél kk. őrölt fahéj.
Felverem a tojássárgáját, a cukrot, a fahéjat, a vaníliáscukrot és a keményítőt a tejszínnel. Kis lángon állandó keverés mellett felfőzöm. Időnként megkeverve hűlni hagyom, majd tetszőleges módon fagyasztom.
Bolero gyümölcsfagyi
- 6 dl víz, - 3 ek. zselatin, - 1 tasak Bolero italpor. A vizet felmelegítem és feloldom benne a zselatint és az italport. Lehülés után megfelelőképpen fagyasztom. Ezt kilószámra lehet fogyasztani.
A fagyasztott málnát mixerrel szétverem. Hozzáadom a porcukrot, vagy a mézet. Maximum mintegy 1 percig keverem, miközben hozzáadom a tejszínt.
Sárgabarack fagyi - 2,5 dl tejszín, - 0,5 kg sárgabarack, - méz ízlés szerint. A sárgabarackot pürésítem és a tejszínbe keverem, majd a mézzel izesítem. Egy dobozformába töltöm. Tálalás előtt 2 órára fagyasztom. Őszibarackkal is meg lehet csinálni.
Hozzávalók: 900 g cseresznye, 100 ml piros szőlőlé vagy meggylé (lehetőleg 100%-os, nem édesített), 1/2 tasak Dr. Oetker Citromsav, 1 tasak Dr. Oetker Dzsemfix 1:1, 1150 g cukor.
Előkészítés: A cseresznyét megmossuk, lecsöpögtetjük és kimagozzuk. A felét kettévágjuk, a másik felét péppé aprítjuk.
Elkészítés: A dzsemfixet két evőkanál cukorral elkeverjük, majd hozzáöntjük a gyümölcslé, a gyümölcs és a citromsav keverékéhez. Állandó keverés mellett nagy lángon felforraljuk, majd ha már forr, a maradék cukrot is hozzáadjuk. Keverés mellett újra felforraljuk és legalább 3 percig forrni hagyjuk. Továbbra se hagyjuk abba a keverést! A tűzről levéve, ha szükséges, eltávolítjuk a habot a tetejéről. Azonnal befőttes üvegekbe töltjük, és végül 5 percre fejre állítjuk.
Tipp: Használhatunk bármilyen készen kapható rostos vörös gyümölcslevet, vagy nektárt is.
Elkészítés: A csicsókát mosás után meghámozom, uborkagyalun legyalulom. Kevés sóval megpergetem, és kb. 10-15 percig állni hagyom. Közben elkészítem a salátalevet, és apróra vágok 3-4 nagyobb borsmenta levelet. A csicsókát enyhén kinyomkodva beleteszem a salátalébe, hozzákeverem az apróra vágott borsmenta levelet, és a tetejét is ezzel díszítem. Nekünk nagyon ízlett.
A burgonyát héjában, sós vízben megfőzzük, leszűrjük, meghámozzuk. Még melegen áttörjük, majd a fölaprított petrezselyemmel és fokhagymával fűszerezzük. A sonkát apróra vágjuk, a tojással meg a sajttal együtt a burgonyához keverjük, megborsozzuk, ha kell, kissé megsózzuk. A cukkinivirágokat gyöngéden megmossuk, leszárogatjuk, óvatosan széthajtjuk, majd a burgonyás masszával megtöltjük. Tepsibe rakosgatjuk, az olajjal megkenegetjük, és előmelegített sütőben, nagy lánggal (200 °C; légkeveréses sütőben 180 °C) kb. 10 percig sütjük. Melegen, hidegen egyaránt kínálható
25 dkg margarin 25 dkg dio 10-12 dkg mazsola 4 tojas 1 cs. sutopor folyadek edesito (super sweet plus)izles szerint rumeszenc 1 evokanal kakao 2 dl tej 25-30 dkg liszt
Elkészítés:
A margarint megolvasztjuk, amikor kihul hozzaadjuk a darabosra tort diobelet, beaztatott mazsolat, egesz tojasokat, rumeszencet, a sutoport, az edesitot, kakaot. Jol kikavarjuk, hozzaadjuk a tejet, majd a lisztet folyamatos kavaras kozben hozza adjuk kis adagokban. Ha tul kemeny a massza, akkor lehet tejjel higitani, ha tul folyos, akkor meg lehet lisztet adagolni hozza. Vastagabb, nem folyos kell legyen az allaga. Muffin sutobe kanalazzuk 1-1.5 cm vastagsagban. Ha nincs muffinsutonk, akkor halmokat rakunk a sutopapirral belelt tepsibe. Nem fog szetfolyni. Sutotol fuggoen 10-12 perc alatt megsutjuk kozepes langon.
Nagyon finom, sokaig eltarthato, enyhen edes sutemeny
Sziasztok! Találtam egy könnyen gyorsan el késszithetö sütit, a sütemények és édességek oldalon. Tejfölös csodabogár a neve kb,45 perc alatt kész és pofon egyszerű 20dkg liszt,20dkgcukor,20dkgkókusz ,4dl tejföl, 2db tojás,1 cs sütöpor/ én még reszelt citrom héjat is tettem hozzá./ ezt össze keverni és kivajazott ,lisztezett tepsibe tenni kb 30 perc alatt meg sült.a tetejére a mázhoz kell 10dkg vaj 20dkg cukor,2 evk liszt,2evk viz,2evk kakaó ezt lassan kevergetve kb.5-8perc alatt sürüre össze főzni /nekem volt egy maréknyi darált dióm még azt is bele tettem Sajnálom hogy képet nem tudok küldeni de jól néz ki és nagyon finom .Mi sem bizonyitja jobban már el is fogyott
Mivel napok óta nem volt sok időm, este meg már nagyon fáradt voltam, hát nem volt itthon kenyér. Illetve volt, szeletelt, fagyasztott, és ha kellett, onnan vettünk ki egy-egy szeletet. Ment a piritóba. De ma "reggel" már nem akartam megint azt enni. Úgyhogy úgy döntöttem, hagymás cipót sütök, mert az gyorsan kész van, ráadásul isteni finom is, plán, amikor még friss meleg. Gulyás leveshez is kiváló.
Hagymás cipó 12 darabhoz: 25 dkg félzsíros tehéntúró 1 dl tej 2 tojás 9 ek olaj 2 kk só 50 dkg liszt 1 csomag sütőpor 1 nagy fej hagyma + sütőpapír, 1 tojássárgája, 1 ek tej
A túrót áttörjük, majd a tejjel, a tojással, 8 ek olajjal és sóval elektromos habverővel jól összekeverjük, majd a lisztet és a sütőport is hozzá adjuk, és lágy tésztát gyúrunk belőlük. A hagymát apróra vágjuk (na ez az ami nekem nem megy sosem) a maradék olajban megpirítjuk, kicsit hülni hagyjuk. A sütőt előmelegítjük 200 fokra. A tésztába belekeverjük a hagymát, összedolgozzuk, majd 12 hosszú (kb 15 centi) rudat formászunk belőlük. Csiga alakban összetekerhetjük, vagy csomót formázunk belőlük. (én ezt szoktam, tök jó) Megkenjük a tejes-tojássárgájával és kb20 prcig sütjük.
A tojássárgáját kikeverjük a cukorral és hozzáadjuk a vaníliás cukrot. A tojás fehérjét kemény habbá verjük. Óvatosan hozzáadjuk a cukros tojássárgát, majd a sütőporral elvegyített lisztet, és vigyázva, hogy a hab ne törjön meg, összedolgozzuk. Tortaformát sütőpapírral kibélelünk,és a piskótamasszát beleöntjük, majd előmelegített sütőben 75 fokon (gáztűzhelynél 2-es fokozaton) kb. fél óráig sütjük. Kivesszük, kicsit hűlni hagyjuk, majd kiborítjuk a formából.
A töltelékhez a zselatint hideg vízbe áztatjuk. A tejet a maradék cukorral, csipetnyi sóval, a reszelt citromhéjjal és a tojássárgákkal állandó kevergetés mellett felmelegítjük (de ne főzzük!). Tálba öntjük, és belevegyítjük a feloldott zselatint. Dermedésig hűvös helyre tesszük. Közben a tejszínt kemény habbá verjük. A dermedő zselatinos masszába beledolgozzuk a túrót, majd a tejszínhabot.
A piskótát keresztben kétfelé vágjuk. A tejszínes túrókrémet az alsó lapra simítjuk, befedjük a másik piskótalappal, és kb. 3 órára hűvös helyre állítjuk. Közvetlen fogyasztás előtt porcukorral meghintjük.
Egy kis edényben lassú tűzön olvasszuk egybe a csokoládét, a vajat, a sót és a vaníliát, állandóan kevergetve közben, hogy jól elkeveredjenek, majd vegyük le a tűzről. Most keverjük bele a mézet, a lisztet és a sütőport. Adjuk hozzá a tojásokat is, és jól verjük fel. Végül keverjük bele a diót, és az egészet öntsük egy kivajazott, kb. 22 x 22 x 5 cm-es tepsibe. 160C°-os sütőben süssük kb. 35 - 40 percig, illetve addig, míg a közepében vékony késsel, vagy kötőtűvel végzett "szúrópróba" azt nem mutatja, hogy jónak találtuk.
Tanácsok:
Hagyjuk lehűlni, mielőtt kb. 4 x 4 cm-es darabokra felvágnánk. Aki szereti, porcukorral is meghintheti.
250 g liszt 1 ˝ csapott teáskanál Sütőpor 125 g porcukor 1 tasak Vanillincukor 1 tojás (közepes méretű) 125 g lágyvaj vagy margarin 1 evőkanál víz
Krém:
1 kg alma Kevés fahéj 2 tasak Vanília Puding 750 ml almabor 250 g porcukor 400 g lehűtött tejszín 2 tasak Habfixáló 2 tasak Vanillincukor Kevés kakaópor (cukrozatlan)
Elkészítés:
Alsó és felső sütés esetén a sütőt előmelegítjük. A lecsatolható oldalú tortaforma (26 vagy 28 cm átmérőjű) alját kizsírozzuk. A lisztben elvegyítjük a sütőport, és egy keverőedénybe szitáljuk. Hozzáadjuk a többi hozzávalót és konyhai robotgéppel (dagasztó spirál) először a legalacsonyabb, majd a legmagasabb fokozaton jól összedolgozzuk. A tészta 2/3 részét a tortaforma alján kinyújtjuk, többször egy villával megszurkáljuk, és felcsatoljuk a forma oldalát. A maradék tésztát hosszú henger alakúra formázzuk, és a forma oldalára nyomkodjuk úgy, hogy 3-4 cm magas perem keletkezzen. A krémhez az almákat megmossuk, meghámozzuk, négybe vágjuk, kimagozzuk, vékonyan felszeleteljük, és fahéjjal megszórjuk. A pudingporból a tasakon található leírás szerint, de csak 750 ml almaborral és 250 g cukorral pudingot készítünk. Az almaszeleteket azonnal a forró pudingba keverjük, és egyenletesen a tortaformába öntjük.
Alsó és felső sütés: kb.170 °C (előmelegítve) Légkeveréses: kb.150 °C (előmelegítés nélkül) Gáz: 2-3. fokozat (előmelegítés nélkül) Sütési idő: kb. 60 perc
Pontos mértékegységeket sajnos nem tudok adni, mert közben adagoltam még egy kicsit. De szerintem ízlelve és érzéssel készítve egy gyerek is megcsinálja. Elég pici adaggal kisérleteztem, kipróbálásra ennyit javaslok másnak is.
12 dkg margarin 1 dl tej 1 dl finomliszt (dl, mert mérőpohárban mértem) + egy csapott evőkanálnyi kellett még bele 3-4 dl kókuszreszelék kb: 7 evőkanál porcukor (igazából ízlés szerint) kevés frissen reszelt szerecsendió mandula vagy mazsola
A margarint megolvasztottam, majd beleöntöttem a hideg tejet, és jól megkevertem. Hozzáadtam a lisztet, kókuszreszeléket, cukrot. Meleg lapon (nem forró) folyamatosan kevergettem, amíg a lisztes íz el nem tűnt (5 perc lehetett talán). Reszeltem bele egy kevés szerecsendiót. Ne törödjünk azzal, hogy úgy néz ki a "tészta" mint amiből nem nagyon fogunk gombócot gyúrni, mert túl híg. Tegyük hűtőbe 1-2 órára, akkor megdermed (ha akkor is híg, akkor egy kis kókuszreszeléket tegyünk még bele). Kis gombócokat készítsünk, melynek közepébe mandulát teszünk, majd az egészet kókuszreszelékben forgassuk meg. Mandula helyett rakhatunk akár mazsolát is, azzal is finom, de csak naturan is.
További felhasználási lehetőségek: minicsigába tölteléknek (raffaellocsiga) /kipróbálva: nagyon finom/, piskótalapra kenve leöntve csokoládéval /nincs kipróbálva/.
Ezt a fórumtémát azért hoztam létre, hogy elkülönüljenek azok a receptek, amelyek valamiért szimpatikusak, de személyesen még nem próbáltátok ki, hogy valóban stimmel-e a leírás. Ezentúla "Bármi, amit érdemes megsütni vagy megfőzni" részleg helyett az ilyen recepteket ide írjátok be, hogy megkönnyítsük a bevállalós kísérletezők, illetve a biztosra menők dolgát :-)
Kedves Látogatók! Sajnálattal arra jutottam, hogy átállítottam a társalgót, így most csak regisztrációval és belépve lehet ide is írni. Üdv, Margit
Hangulatjelek
A linkek új ablakban nyílnak. A kívánt vigyorik jobb klikkel másolhatók a hozzászólásba. Aki nem Internet Explorert használ, a bal oldali menüben találja a súgót.
Margit: emmargit@gmail.com
Egyéb elfoglaltságaim miatt átmenetileg nem tudok a levelezésemre kellő időt fordítani. A problémákat, kérdéseket inkább a fórumban kérem feltenni, ahol többen is segítséget tudnak nyújtani, mert nem ígérem, hogy belátható időn belül válaszolni tudok az e-mail-ekre. Elnézést: Margit