Clatronik BBA 2864 / 2866
2008.03.09. 07:58
Magyarázatok a kezelőtáblához
A hálózati csatlakozó dugót dugja be az előírásszerűen beszerelt, 230 V-os, 50 Hz-es védőérintkezös dugaszoló aljzatba! Kapcsolja be a készüléket az (L) kapcsolóval.
1. DISPLAY (KIJELZŐ)
NORMÁL BEÁLLÍTÁS
E kijelzés jelzi az üzemkész állapotot. Ez a normál programnak felel meg. A kijelzőn megjelenik az "1 3:00". Az "1" azt mutatja, hogy Ön milyen programban van, a "3:00" pedig a program időtartamát jelzi. A kettős nyíl pozíciói tájékoztatnak a kiválasztott barnulási fokról és a súlyról. Alapbeállítás a bekapcsolás után: "Nagyobb súly" és "Közepes barnulási fok". Üzemelés közben a programlefutást a kijelzőn, az előre futó idő-adatokon lehet leolvasni.
2. START-/STOPP- gomb
A programlefutás indításához és befejezéséhez. Amint megnyomja a START/STOP gombot, pontok villognak az időadatok között. A START/STOP gombbal bármilyen pozícióban megszakíthatja a programot. A gombot addig tartsa lenyomva, amíg hangjelzés hallható. A kijelzőn megjelenik a fent megnevezett indító program kiindulási pozíciója. Ha egy másik programot akar választani, akkor ezt a AUSWAHL gombbal tegye.
3. ZEIT-gomb
A következő programok indíthatók késleltetve: normál, fehér kenyér, kalács, tészta, lekvár, sütemény, szendvics és sütés. A SCHNELL (gyors) és ULTRA SCHNELL (különösen gyors) elnevezésű programok nem indíthatók késleltetve. A mindenkori programban automatikusan bevitt időhöz, esetleg hozzászámítva az 1 órás melegentartási időt ( a sütési müvelet befejeződése után), hozzá kell adnia azokat az órákat és perceket, amelyek leteltével az elkészítést el kell indítani. A maximális időkésleltetés 13 óra.
Példa: 20 óra 30 perc van és a kenyérnek holnap reggel 7 órakor kell kész lennie, tehát 10 óra és 30 perc múlva. Nyomja addig a ZEIT-gombot, amíg beáll 10:30-ra, mivel 10 órának és 30 percnek kell eltelnie a mostani idő (20 óra 30 perc) és az elkészítési idő között. Időzített sütés esetén biztosítani kell, hogy a készülék megfelelő felügyelet mellett üzemeljen. Időzített sütésnél ne használjon romlandó nyersanyagokat, pl. tejet, tojást, gyümölcsöket, joghurtot, hagymát, stb.l
4. FARBE-gomb
Ezzel a gombbal a kívánt barnasági fok állítható be: HELL - MITTEL - DUNKEL
(VILÁGOS - KÖZEPES - SÖTÉT).
5. TElGMENGE-gomb
Ezzel különböző programokban lehet beállítást végezni.
I. FOKOZAT = kisebb súlyú kenyérhez legfeljebb 750 g-ig
II. FOKOZAT = nagyobb súlyú kenyérhez legfeljebb 1000 g-ig
6. AUSWAHL-gomb
A AUSWAHL-gombbal hívja be az egyes programokat, amelyek részletesen le vannak írva a "A kenyérsütő automaták programlefutása" táblázatban. A következő sütési programokat használhatja:
1. NORMÁL (Normál) Fehér- és vegyes kenyér (rozs- és búzalisztből) számára. Ezt a programot
használják a leggyakrabban.
2. WEISSBROT (Fehérkenyér) A különösen laza fehérkenyér sütéséhez
3. VOLLKORN (Korpakenyér) Korpás kenyér számára
4. SCHNELL (Gyors) A fehér- és a vegyes kenyér gyorsabb sütéséhez
5. SÜSSES BROT (Édes Kenyér) Édes kelttészta sütéséhez
6. ULTRA SCHNELL I (Ultra Gyors I) Legfeljebb 750 g súlyú kenyérfélék dagasztására és sütésére
7. ULTRA SCHNELL II (Ultra Gyors II) Legfeljebb 1000 g súlyú kenyérfélék dagasztására és sütésére
8. TEIG (Tészta) Tészta sütéséhez
9. MARMELADE (Gyümölcsíz) Gyümölcsíz és dzsem főzéséhez
10. KUCHEN (Kalács) Sütőporral sütött sütemény számára
11. SANDWICH (Szendvics) Lazább szendvicskenyér sütéséhez
12. BACKEN (Sütés) Kenyér vagy kalács utánsütéséhez
|