Elkészítés:
A tojást habosra keverjük a porcukorral.
Hozzáadjuk az olajat és a vizet,majd belekeverjük a sütőporral elkevert lisztet.
A massza háromnegyedét , vajazott,lisztezett kuglóf formába öntjük.
A maradékhoz hozzákeverjük a kakaót és a vizet, majd rácsurgatjuk a fehér masszára. Tanácsok:Egyszerű és nagyon finom.
Ez a receptinnenvaló. Még a télen volt nálam Tupper bemutató, kuglófot sütöttünk. Nagy sikere volt. Most kérték a receptet, megtaláltam a képet is, gondoltam megosztom veletek. Tényleg finom, és egyszerű. Mint a képen látható, én a mázat nem készítettem el, csak simán vaníliás porcukorral megszórtam.
Elkeszitese:Tedd a kukoricakemenyitot es a cukrot egy kislabosba. A citromlevel es a vizzel csomomentesre keverjuk.Kozben a gazra tesszuk magas fokozatra melegiteni alando keveressel amig elkezd foni es surubb lesz.Ekkor beleteheted a szinezo pasztat illetve keves! folyekony etelszinezot. Ha tul surunek talalod a celodhoz akkor keves vizzel higithato meg.
Eltarthatosaga: Egy legmentesen lezart dobozban es hutoben tarolva kb 1 honapig elall.
A piping gelt TORTAZASNAL "hasznalod : Pl mint eheto ragaszto, de fooleg VIZ-effektust, hatast alkotva. Pl: to, folyo uszodaviz, stb /Eheto fotoprintek, marcipan es fondant rogzitesehez is alkalmas.
A polenta liszt, illetve dara jó hozzá az eredet recept szerint, csak én még nem csináltam azzal. Talán érdemes a kukorica darát kávédarálóban kicsit megdarálni, és akkor jobban hasonlít a liszthez. Át lehet szitálni, ha akarod. Használtam már kukorica pelyhet is hozzá.
örülök, hogy tetszik a recept. Nálunk a fiaimnak és az unokámnak izlik, de a férjem még nem kóstolta, és talán nem is fogja soha. Nem szereti a nyers és főtt zöldségeket, csak módjával.
Marikám, ezer köszönet, nagyon aranyos vagy! Mentettem, linkekkel együtt. Viszont sajnos én itt még kukoricalisztet nem láttam, csak polentának való van. Szóval puliszkaliszt, ami nem liszt, hanem dara. Mihelyt lesz időm elmenni egy bio boltba, talán ott kapok. Búzakorpát és csírát találtam és vettem.
A Testkontroll c. könyvből van egy recept: New York-i hammbe.
Ez egy pita vagy kukoricás tortilla tésztába rakott-- nyers zöldségfélékből készül finomság. Ezt én magam sütöm, kicsit átalakitva, és ezt neveztem teljes kiőrlésü lisztből készült palacsintának. Recept a torillához:
4 rész kukoricalisztet , 4 rész búzalisztet, 1-1 rész búzakorpát és csirát összekeverek pici sóval., egy kis langyos, mézes vizben megfuttatott élesztővel, vajjal és annyi vizzel, hogy jó lágy tésztát kapjak. Ezt teflon palacsinta sütőben , kevés olajat alátéve palacsinta szerüen megsütöttem.
Lehet kivajazott tepsibe kézzel belepacskolni, és megsütni.
A lényeg. hogy elsőre csak keveset kell sütni, és meg kell tapasztalni, hogy milyen vastagon szeretjük. Vizzel lehet higítani a tésztát, és meg kell kóstolni sütés után.
A kisütött tortillat kevés sürü majonézzel megkenjük, és arra kell tenni a különféle csirákat, reszelt káposztát , reszelt sárgarépát,főtt brokkolit , főtt karfiolt, reszelt sütőtököt , savanyú káposztát stb.
A zöldségfélét izlés szerint lehet választani. Jó bele a ketchup és valamilyen savanyúság is.
A forró tortillát fel kell csavarni, mint egy palacsintát, és már hamm-be......lehet is fogyasztani hidegen, melegen.
Igazi pitát nem sütöttem, de a receptek között biztosan találsz .
Elkészítés: A lisztet, szódabikarbónát és a citromhéjat egy tálban összekeverjük, egy másik tálban a puha vajat a cukorral és a tojással habosra verjük, aztán az egészet összegyúrjuk. Fél centi vastagra nyújtjuk, kiszaggatjuk, és 170 C°-ra előmelegített sütőben megsütjük. Nekem kb 20 perc alatt sült meg légkeveréses sütőben.
Zsuzsa , szerintem légüres tér azért nem keletkezik , csupán ahogy írtad , ritkább lesz a levegő. Mivel a forró ételnek magasabb a nyomása (tudod az atomjai gyorsabban szágoldoznak) a hidegnek pedig kisebb.Tehát nyomáskülönbség lesz , azért tudod nehezen kinyitni az üveget .A nyomásnak hogy lassan vagy gyorsan hűl le az üveg , nem számít. Ilyen alapon a konyhában is hagyhatnád , hiszen ha ott hűl le , akkor is kisebb lesz benne a nyomás. Azért kell dunsztba tenni , hogy a hőmérséklet minél tovább forró legyen és elpusztítsa a baktériumokat. Tehát a dunszt nem a nyomás miatt , hanem a csírátlanítás miatt kell , nekem ez a véleményem.
Nem sziszegtek az üvegek, egy sem. Gondolkodtam rajta mitől lesz légüres tér egy üvegben, ha olyan erősen lezártuk, hogy lélek a fedő alatt se ki se be? Azzal, hogy lehűl az üveg tartalma összezsugorodik minden benne, tehát a levegő is, de attól még benne van, nem? Csak ritkább. Eszembe jutott az is, hogy amikor az erőspaprika püré üvege sokáig az asztalon van és utána betesszük a hütőbe, ott is légüres tér lesz mindig. Lehetséges lenne, hogy ha így télen a meleg dunszt helyett a balkonra tenném ki a még forró üvegeket, akkor is 'légüres' tér keletkezne? (Persze nem mínusz foknál.) Azt hiszem meg fogom próbálni kicsiben.
Iza, nagyon de nagyon finom lett a paradicsomszósz, bár kevesebb mint negyedrészét tettem cukrot bele. De így lett a mi ízlésünk és tuti, hogy hamarosan újra készítem, mert fele lett annak amire én számítottam. De nagyon szépen köszönöm, boldog vagyok vele!
Ági , az alábbi recepthez annyit tennék hozzá , hogy igazából ezekkel az arányokkal sem nem édes sem nem sós .Ugyanúgy megfelel egy hamburgerhez , mint egy kakaóhoz. Ezért is kedvelem annyira . Természetesen alakíthatod a saját ízlésedre .Nem csak a sósságát édességét , de fele-fele arányban tehetsz a finomliszthez grahamet , tönkölyt , vagy rozsot is. Én szeretem a rozsos változatot például olaj helyett pecsenyezsírral dagasztva is.
Hát nem lett volna boldog a Gportál, ha az egészet betette volna... Itt van a folytatás:
... még 50 percig kelesztettem a sütőben.
Amikor kész volt, újból átkentem vízzel, a tetejét néhány helyen bevágtam, és 200°-ra előmelegített gőzös sütőben - a sütő aljába egy kis lábosba vizet tettem, hogy gőz képződjön - 15 percig sütöttem. Utána 180°-on még 30 percig. (Lehetett volna erősebb a tűz, nem lett valami sötét a külseje.) A recept szerint a sütőből kivéve vízzel átkentem újra, hogy szép fényes maradjon.
Nekem nem lett szép fényes és a vágás sem lett szép és a kenyér alja nem lett olyan levegős mint középtől felfelé. De azért nem lett "szalonnás" ott sem. Na majd legközelebb!
150 g Sötét rozsliszt (RL125) 75g + 75g a kovászba
25 g Búzakorpa 25g zabkorpa (nekem ez volt itthon)
Sütôpor 4g szódabikarbóna
1 kk Só 8g
1 kk Cukor 6g
50 g Margarin 50g ghî (indiai vaj, magam csináltam)
1 kk Fűszerkömény, ôrölt -
1 1/2 kk Kávé, ôrölt 3g
1 kk Kakaópor 4g
2 ek Ecet 15g (abszolút nem savanyú - aki savanyút akar tegyen sokkal többet bele)
310 ml Víz 220g + 90g a kovászba
Elkészítés:
A sütés előtt 1 nappal - pl. előző este - 10 deka kenyérlisztből és a rozsliszt feléből (75 g) kevesebb mint 1 deci vízzel, pici cukorral és az élesztővel kemény tésztát gyúrunk. (Az élesztőt előzőleg langyos vízben kissé felfuttatjuk.) A tésztát letakarva, langyos helyen tartjuk. (Én a konyhaasztalon hagytam lefedve.)
Ilyen lett, másnap 13 óra
Mialatt a margarin lassú tűzön elolvad (vagy zsír, szerintem az oroszoknak nem mindig volt margarinjuk) az érett kovászt (ami akkor jó, ha kissé savanykás illatú) késsel apró darabokra vágjuk, hogy könnyebben összedolgozhassuk a többi anyaggal. A többi lisztet összekevertem a szódabikarbónával, sóval, cukorral. Aki szereti hozzáteszi a fűszerköményt (én azt nem tettem bele). A kávét és a kakaóport feloldottam a langyos víz egyik felében, hozzádtam még az ecetet, míg a víz másik felét fokozatosan adtam hozzá (és mégis túladagoltam). Mivel nem voltam biztos a vízben, előbb kézzel nagyjából összeállítottam és utána tettem a MAP-ba, hogy dagassza.
Mikor a dagasztás megvolt, kivettem a gépből és lefedve betettem a sütőbe 30°-on, 1 óra 15 percre, keleszteni. Így nézett ki mielőtt betettem.
Háromszorosára kelt. (A kör a közepén a kivehető fedő közepének a nyoma.)
Mikor ez megvolt, lisztezett deszkára borítottam, átgyúrtam, megformáztam, és kizsírozott, lisztezett kihúzhatós kenyérformába téve, vizes ecsettel lekenve, langyos helyen, letakarva mé
Zsuzsa , nem tárolom fejjel lefelé. A felfordítást úgy kell elképzelni , hogy amikor beleteszed az ananászlekvárt az üvegbe és a lenti módon lezártad , akkor fejjel lefele teszed a pultra. Amikor valamennyit kiadagoltad , akkor már kezdheted is visszafordítani és hallgatni nem sziszegnek-e az üvegek. Amelyik nem sziszeg , az mehet a dunsztba , rendesen aljával lefele . Amelyik sziszeg , azt újra kell tölteni vagy jobban rászorítani a fedőt. Amikor a dunsztból kiszedted , szintén rendesen aljával lefele tárolod.
Iza, ki fogom próbálni! Nemsokára akarok ananászlekvárt csinálni, annak a teteje mindig elszíneződik (semmi szalicilt vagy mást nem teszek rá). És amikor kiveszed a dunsztból hogy tárolod? Fejjel lefele???
Viki, az én mikróm bedöglött és a szakember azt mondta, hogy azért mert a tányérokat ott melegitettem, üresen és hogy nem szabad üresen melegíteni semmit. A magyarázatra nem emlékszem.
Kedves Látogatók! Sajnálattal arra jutottam, hogy átállítottam a társalgót, így most csak regisztrációval és belépve lehet ide is írni. Üdv, Margit
Hangulatjelek
A linkek új ablakban nyílnak. A kívánt vigyorik jobb klikkel másolhatók a hozzászólásba. Aki nem Internet Explorert használ, a bal oldali menüben találja a súgót.
Margit: emmargit@gmail.com
Egyéb elfoglaltságaim miatt átmenetileg nem tudok a levelezésemre kellő időt fordítani. A problémákat, kérdéseket inkább a fórumban kérem feltenni, ahol többen is segítséget tudnak nyújtani, mert nem ígérem, hogy belátható időn belül válaszolni tudok az e-mail-ekre. Elnézést: Margit