Sokunkat gyötör a gondolat, hogy mit főzzünk holnap. Szerintem, itt, egy csokorba gyűjtve, nagy segítség lenne így egymás között receptjeink megosztása, mert lehet már jól bevált recept másnak esetleg még újdonság.És ha még képet is tesztek be a finomságokról, akkor már elképzelni sem kell a receptet, hanem egyből látszik a végeredmény.
Ma túrógombócot vacsiztunk, kicsit feltúrbózva. Az alap masszába egy kis fahéj, majd feleztem, egyik részébe fehér csoki a gomgócok közepébe, másik részébe meg kockázott datolyát kavartam. A zsemlemorzsát is fűszereztem egy kis fahéjal és egy kis cukorral. Hozzá cukrozott tejföl, nagyon fincsi lett.
Füstölt lazac, sült sajt és bacon, mogyorószósz és még egy kis kocsonya. Villásreggeli!
Főztem kakashere pörköltet gombával, székelykáposztát kémélő módon, túróstésztát és bablevest füstölt tarjával. Nem egyszerre, hanem a héten. Holnap marharagu lesz répával, gombával, hagymával együtt a sütőben készítve. Levest pedig a tarjacsontból főzök. A húsát majd csak kedden fogom megsütni. Ezek nem fotogének, ezért csak leírtam.
Köszi Limara! Sejtettem, hogy sütés ügyben az idő hiánya volt a baj, de hogy ennyire sok kelljen, az majdnem shockkkkk........
Az almát én is a Lidl-ben vettem, de nem volt más választási lehetőségem. Egyszer már volt igazi, finom gránátalmám, csak akkor még nem nagyon tudtam vele, mit kezdeni. Azóta bezzeg.....ötletem van, alma meg ritkán.
Sajnos a gránátalmákat túl sokáig tárolják, mert kevesen veszik. Akkor jó, ha szép fényes a héja, ha megnyomod, kicsit enged, akkor még sok a leve. Ha kemény, nem lehet kicsit sem összenyomni, akkor már kiszáradt belülről. Ha a külsején barna foltok, ráncok vannak, akkor is régi már. legutóbb a Lidl-ben vettem gyönyörű, lédús gránátalmákat. Sokáig nem érdemes tárolni, mert látszólag uyan nincs semmi baja, de összeszárad.
A malachusiról! 80 fokos sütéshez tizenórákra van szükség. Ha 5 óra sütést szánsz rá, akkor 170 fok kell neki minimum, úgy, hogy az első 30 percben a legnagyobb hőfokon sütöd, ezután veszed vissza. A 24 órás sültet csináltam 50 fokon, most a báránysültem 9 órán át volt a sütőben 170 fokon.
Limara az utolsó két gránátalmám használhatatlan volt. Nemhogy piros magja nem volt, de ki sem akartak jönni belőle. Még erőszakkal sem. Már nem merek venni, pedig terveztem karácsonyra. Utóérésről szó sem lehet, mert azt meg végképp nem akarta. Hogy választod ki, hogy jó legyen, és meddig lehet eltartani? Tudod, nincs mindég lehetőségem akkor megvenni, amikor éppen kellene.
Kocsonya reggeli egy adagban. Balzsamkrémes rukkola / függő vagyok tőle / . Majdnem mindegyik fürjtojásban két sárgája volt.
Szilveszteri ebéd / gyorsan kellett, mert elmentek a Fiaim / . Sült kolbászt bolondítottam meg mogyorós , currys, chilis mártással.
A malacsültem majdnem katasztrofális lett. Új módi, miért ne..., de miért pont szilveszterkor...? Öt órát aszalódott kb. 80 fokon és kemény volt. Alufóliát tettem rá és egy kis fehérbort és zutty, vissza a sütőbe. Így már finom lett, csak vacsorának is későn lett kész! Ezt a módit még tanulmányozni kell
Göngyölt sertéskaraj,velesült burgonyával,és csontleves volt ma az ebéd,holnap is ez lesz,nem fogok főzni,Ez a szokás nálam.csak a pihenésé lesz a nap.
Másodiknak bőrös szászár húst csináltam egy különleges páccal kenve!
Sok sok hagyma,fokhagyma,olaj,csípőspaprika,rozmaring,chiliszósz,szójaszósz,só bors,ezeket apróra vágtam,és egy botmixer segítségével pépesre kevertem.A húst becsíkoztam,és bőrével lefelé újnyi vízben előfőztem,majd a pácot rá kentem a húsra ,és fólia alatt 2 órát sütöttem.
Karácsonyi reggeli a csirkemájas húspástétom aszalt barackkal. A tésztakosárkákba került az áfonya dzsem.
Ez az ebéd vendégeknek készült. Erdei / szárított / gombás sajtkrémmel töltött csirkemell. A tésztában belül van még húsos szalonna és narancs karika. Pirított hagymás krumplipüré sült körtével és rukkolával. Tejszínes póréhagyma mártás.
A karácsonyi vacsoránk narancs mártásos, sült kacsacomb volt, de sajnos képet nem készítettünk róla.
Alul pulyka,rá a főtt karfiol,vagy ananász,besamell mártás, tojás,só bors,tejföl,és sajt. Szép pirosra sütve,kockára vágva krumplipüré mellé.
Nagyon finom volt. Került az asztalra húsoskáposzta,rántott husi, hal, majonézes kukorica, tört krumpli,párolt rizs. De volt még tegnapról sült kacsa is..Egy fél tyúkból készült húsleves volt a bemelegítő.
Burmai csirke fűszerei: fokhagyma, friss gyömbér, citromfű/ szárított/, babérlevél, chili, kurkuma, kardamom, fahéjrúd, római kömény, őrölt koriander, gyömbérpor. A hagyma nem fűszer, de volt benne az is. Chapatit vagy naan kenyeret kellett volna sütni mellé, a gersli nem ide való köret, de mostanában rákaptam és gyerek kori rossz élményeimet elsöpörve, gyorsan megszerettetem a Fiaimmal is. Eddig jól megy!
Burgonyacurryt is készítettem hozzá hasonló fűszerezéssel ill. 1 ek. garam masalával.Paradicsom és joghurt is kellett hozzá.
Volt még néhány étel, ami kerülhetett volna ide, de egyéb okoknál fogva a fényképezés háttárbe szorult. / kezdődött egy jó kis gyomorrontással, még a gesztenye sütés idején és..... /
Kedves Látogatók! Sajnálattal arra jutottam, hogy átállítottam a társalgót, így most csak regisztrációval és belépve lehet ide is írni. Üdv, Margit
Hangulatjelek
A linkek új ablakban nyílnak. A kívánt vigyorik jobb klikkel másolhatók a hozzászólásba. Aki nem Internet Explorert használ, a bal oldali menüben találja a súgót.
Margit: emmargit@gmail.com
Egyéb elfoglaltságaim miatt átmenetileg nem tudok a levelezésemre kellő időt fordítani. A problémákat, kérdéseket inkább a fórumban kérem feltenni, ahol többen is segítséget tudnak nyújtani, mert nem ígérem, hogy belátható időn belül válaszolni tudok az e-mail-ekre. Elnézést: Margit