Az élesztőt felfuttatjuk, a többi hozzávalóval szépen kidolgozott tésztát készítünk, kb a duplájára kelesztjük. (lágy tésztát kapunk!!!) A töltelékhez a margarint a cukorral, kakaóval jól kikeverjük. 6 részre osztjuk a tésztát, egyenként kinyújtjuk és megkenjük a töltelékkel őket, feltekerjük. 3-3 rudat összefonunk, mint a copfot, tetjüket tojással megkenjük. Közepes tűznél sütjük.
Jó étvágyat hozzá! Ivett
"Shane" véleménye és képei a receptről:
Megtaláltam a receptet egy süteménykönyvben, ott megadták a só mennyiséget 1 mokkáskanál.
Amit az indexen is írtam, hogy a fél adag is kirepedt és kifolyt a margarinos-kakós töltelék, de ugyanezt megtette a teljes adag is csak az még a tepsiből is kifolyt, pedig szintén az a könyv írta, hogy egy kb 20x30 cm-es tepsiben kell sütni a kettőt, hogy ne terüljön, hanem felfelé nőjön.
Nem tudom, hogy én csináltam valamit rosszul, vagy ez tényleg így viselkedik (mármint kifolyik)
Arra gondoltam, ha mégegyszer csinálok teljes adagot, akkor sem csinálok 2 fonatot, hanem csak egyet, vagy esetleg egy négyeset, és ennél nagyobb tepsiben sütöm :)
Batka véleménye:
No, összegezném az ostoros rétessel kapcsolatos tapasztalatokat, mert nem repedt ki! Úgy tűnik, a beigliforma a titok, így ugyanolyan réteges lett, mint a fonott, csak nem olyan szabálytalanul oszlik el benne a töltelék. 1. Kivételesen grammra pontosan kimértem mindent, a tegnapi próbálkozással ellentétben csak finomlisztet használtam, fél adaghoz 1 tojássárgáját és 1/4 kocka élesztőt tettem. A tészta kézi robotgéppel elég hamar, nagyon szépen összeáll, és elválik a táltól. 2. Alaposan belisztezett felületen kb. 55x30 cm-es téglalapot nyújtottam, rákentem a hideg(!) tölteléket (mert a vajat elfelejtettem kivenni a hűtőből, ezért mikróban megolvasztottam), a két szélét felhajtottam, nehogy kifolyjon a töltelék, és arra merőlegesen felcsavartam, mint a beiglit. Tégla alakú Profis szilikonformába fektettem, a tészta szabad széle felülre került. A tekercs két végét kicsit felfelé kellett hajlítani, mert ahogy emeltem, megnyúlt, de ez nagyon szép mintát adott ki a kész kalácson. 3. A tetejét olvasztott vajjal megkentem, három helyen hústűvel megböködtem. A sütőt 50 fokra melegítettem, kikapcsoltam, itt kb. 40 percet kelt. A sütőajtót nem nyitogattam, csak elindítottam az alsó-felső sütést, és bemelegedéssel együtt 30 perc alatt sült meg.
világos rántást készíteni
- kb. 0,5 dl olajból
- kb. 6-8 dkg lisztből
beleszórni és csak amíg az illata megcsap, pirítani:
- 1 csokor apróra vágott petrezselyem
- 5 dkg (2 nagyon nagy fej, kb. 24 gerezd) zúzott fokhagyma (én botmixerrel és kevés húslével pépesítettem)
felengedjük
- 1,5 l húslevessel (kockából is lehet),
felforraljuk
közben elkeverünk
- 1 kis pohár tejfölt
- fél liter tejjel,
hozzátesszük, sózzuk, borsozzuk, újra felforraljuk, és kész.
Én a főzés végére is hagytam petrezselymet.
Közben kenyeret pirítunk, bedörzsöljük fokhagymával, katonákra vágjuk, esetleg reszelt rajtot olvasztunk rá. Ezt a leveshez kínáljuk (mi tálaláskor beledobáltuk).
A fokhagyma pépesítését leszámolva gyorsan megvan, szerintem alig kell bele só. A tejföl elveszi az intenzív fokhagymaízt, de mégis aromás leves, és ha elég sok katona van hozzá, laktató (különösen ebben a melegben). Nekünk nagyon ízlett.
Hozzávalók:
15 deka aszalt sárgabarack
2 1/2 deci tej
1 vaníliarúd
15 deka kuszkusz
10 deka porcukor
1 teáskanál őrölt fahéj
1 narancs
3 deci hideg tejszín
esetleg 4 teáskanálnyi rózsavíz
Azzal kezdem, hogy miniatűrnyi kockákra vágom az aszalt sárgabarackot, mert így rögtön bele tudom majd keverni a félkész kuszkuszba, hogy együtt puhuljanak meg.
Aztán a hosszában félbevágott vaníliarúddal felforralom a tejet, majd amikor rottyan egyet, rögtön lejjebb veszem a lángot. Folytonos keverés mellett beleszórom a tejbe a kuszkuszt, és 1/2 percig főzöm benne a hamar megpuhuló szemeket. Utána lehúzom az edényt a tűzről, hozzákeverem a darabkákra vágott aszalt barackot.
A még meleg kuszkuszhoz hozzászórom a porcukrot meg az őrölt fahéjat, majd belekeverem a narancs megreszelt héját is, aztán szorosan lefedem az egészet alufóliával. Így a barackos kuszkusz-szemcsék szűk 20 perc alatt magukba szürcsölik a narancsos-vaníliás tejet, és eközben bőven van időm robotgéppel kemény habbá verni a hideg tejszínt.
Ha letelt a kuszkusz ideje, lekapom róla az alufóliát, majd két villa segítségével kicsit szétszedegetem a langyos szemeket. Aztán kiveszem közülük a félbevágott vaníliarudat, fakanállal óvatosan hozzájuk forgatom a kemény tejszínhabot, és az üvegtálkákba kanalazott édességre rálötykölök 1-1 teáskanálnyi, ezeregyéjszaka illatú rózsavizet.
4 adag lesz belőle.
A tésztát összeállítjuk, hólyagosra kikeverjük, megkelesztjük.
Ha megkelt, utána deszkán kézzel kb 1,5 ujjnyi vastagra kilapogatjuk,
szaggatjuk. Szaggatás után 1 óra hosszáig újra kelesztjük. Sütéskor mindíg
azaz alja, amelyik a deszkán is volt.
Hordós savanyúság
(30 literes hordóhoz)
5,3 dkg nátrium benzonát (gyógyszertári)
1,5 dkg (1csapott evőkanál) borkén mezőgazdasági boltban kapható.
1,5 dkg citromsav (gyógyszertári)
15 liter víz
9 dl 20 %-os ecet
70 dkg só
1 kg cukor (én kb 70 dkg cukrot rakok bele)
1 marék babérlevél
1 zacskó mustármag
1 zacskó szemes bors
kapor, esetleg köménymag, csípős paprika ízlés szerint
A hozzávaló zöldségféléket (uborka, répa, hagyma, káposzta, zöldparadicsom, paprika, karfiol, patisszon, stb.) összevágjuk, az asztalon összekeverjük, majd elkészítjük egy edényben a felöntő levet. A nátriumot egy dl meleg vízben feloldva öntjük a felöntő léhez.
A hordóba rakjuk a zöldségek egy részét, öntünk rá a felöntő léből és így folytatjuk.
A lének teljesen el kell lepni a zöldséget.
Légmentesen lezárjuk a hordót, kb. két hét után fogyasztható.
BÉKÍTŐ KIFLIK
Susan Loomis: Ház a Tatin utcában / Stahl Judit
Hozzávalók:
2,5 deci tej
12 deka puha vaj
1 csomag szárított élesztő (1/2 kocka friss)
10 deka cukor
62,5 deka liszt
2 nagy tojás
1 kávéskanálnyi só
az üres (édes) változathoz vanília
Elkészítés:
Mérsékelt lángon felmelegítem a tejet. Beleöntöm egy nagy tálba vagy a robotgép edényébe, és hozzáadom a vajat. Addig keverem vagy turmixolom, amíg a vaj szét nem olvad. Ekkor félreteszem a keveréket, hogy langyosra hűljön.
Az élesztőt és a cukrot a langyos, vajas tejbe szórom. Hozzáadok 6 evőkanál lisztet, és fakanállal egyenletesen elkavarom, Ezután egyenként beleütöm a tojásokat, és mindegyiket jól eldolgozom. Végül hozzáteszem a sót és még 6 evőkanál lisztet, aztán energikus mozdulatokkal addig gyúrom a tésztát, amíg rugalmas és sima nem lesz. Ez kézzel legalább 6 percig tart; közepes sebességre kapcsolt dagasztókaros robotgéppel pedig 3 percig.
Miután az előgyúrással megvagyok, hozzáadom a tésztához a maradék lisztet, és addig gyúrom tovább, illetve dolgoztatom a robotgépet, amíg a tészta kissé szilárdabb nem lesz, de még mindig nagyon lágy és sima marad. Ekkor enyhén lisztezett felületre borítom, és kb. 3 perc alatt fényesre dagasztom.
A tésztát egy tálba teszem, leterítem konyharuhával, és meleg helyen kb. 2 óra alatt a kétszeresére kelesztem.
Enyhén belisztezek 2 sütőlemezt vagy 2 nagy tepsit.
A tésztát kiborítom egy jól meglisztezett felületre, két cipóra osztom, és mindkettőt 1 cm vékony, 40 cm átmérőjű körlappá nyújtom. A körlapokat negyedekre vágom, majd minden negyedet további 4-4 keskeny cikkre.
A cikkeket a széles végüktől indítva feltekerem kifliformájúra. A kifliket ezután a lisztezett sütőlemezre helyezem 5 cm távolságra egymástól úgy, hogy a hegyes, kis tésztavégek alulra kerüljenek. Letakarom egy konyharuhával, és meleg helyen a duplájukra kelesztem őket.
Előmelegítem a sütőt 175 fokra (gázsütőn 4-es fokozat), és a középső rácson 10-12 perc alatt aranyszínűre sütöm a kifliket.
32 kifli lesz belőle
Megjegyzések:
Nem kell túlbonyolítani: mindent bele a kenyérsütőgépbe, és a vajas tejet fokozatosan hozzáadni, az élesztőt sem kell felfuttatni. A közepébe mehet csokikocka vagy nutella, illetve virslidarabok! A tészta nagyon enyhén édes, a virslihez nagyon jól passzol.
Először a lisztet elmorzsolom a margarinnal, aztán a többi hozzávalóval öszegyúrom.2 részre osztom, kinyújtom 2 lappá és közzé kerül az alma.
Töltelék:1 kg alma hámozva, reszelve. Kinyomkodom az almát a levétől, és egy kis fahéjjal odateszem főzni. Ha kihült, beteszem a két lap közzé. A tetejét villával megszurkálom. Nem kell megkenni semmivel a tetejét.
Amikor majdnem megsült, egy kis kristálycukrot szórok a tetejére.
Kakaós-kókuszos aprósütemény (keksz)
Donna Hay: Ízvarázs
Hozzávalók:
25 dkg puha vaj
1 tk vaníliakivonat vagy némi vaníliás cukor
20 dkg barna cukor (az eredeti receptben majdnem 40 dkg szerepelt, de nem kell több!)
2 tojás
25 dkg liszt
2 tk sütőpor
5 dkg cukrozatlan kakaópor (amíg sötétbarna nem lesz, kevesebb is elég)
5 dkg kókuszreszelék
20 dkg CSOKILENCSE vagy apróra vágott étcsoki
Ez egy kevert tészta, úgy készül, mint a muffinok. A vajat a cukorral, vaníliával és tojásokkal kihabosítjuk, aztán hozzákeverjük a száraz hozzávalókat. A ragacsos tésztát kiskanállal kiadagoljuk a tepsire, egymástól elég távol, mert szétterül. Akkor lesz szép kerek, ha minél inkább golyó formájúra tudjuk igazítani, főleg a szélét, a teteje lehet tarajos. A sütési idő attól függ, mekkora plecsnik sikerülnek. Nagyobb mogyorónyi tésztaadagoknál 160 fok+légkeverésen 12 perc, diónyi adagoknál 15. A kész keksz még puha, de nem ragad. Kicsit hagyni kell hűlni, aztán simán le lehet emelni a sütőlapról. Három nagy tepsivel lesz, ha valaki egyszerre be tudja rakni őket a sütőbe, az egész cucc mindenestül kész van fél óra alatt!
Teljeskiőrlésű lisztes csokis muffin Csemi tönkölyös almása alapján.
10 dkg vaj,vagy margarin,10 dkg porcukor habosra keverve, majd 2 egész tojást is hozzákeverek.Majd 12 dkg teljeskiőrlésű tönkölylisztet, és 3 dkg fehér tönkölylisztet összekeverek 1 tk sütőporral és 10 dkg apróra vágott tejcsokoládét. A kétféle anyagot összekeverem és megsütöm.
Hozzávalók:
1 kg lehetőleg egyforma nagyságú zöld dió
2 evőkanál 10%-os ételecet
kb. 1,5 l víz
1 kg cukor
8-10 db szegfűszeg
fél-fél narancs és citrom héja
0,5 dl rum
Elkészítés: A zöld dió akkor jó befőttnek, ha belül még puha. Épp ezért egyet vágjunk félbe, mielőtt leszednénk a fáról a szükséges mennyiséget. Ha nem akad meg a kés a héjában, csak akkor jó. Jól megmossuk a diókat, majd vastag tűvel átszúrkáljuk, és lábasba szórjuk. Annyi vizet öntünk rá, amennyi éppen ellepi, és 10-14 napig ebben áztatjuk, egészen addig, míg a dió megfeketedik. Fontos, hogy ezalatt naponta kétszer is cseréljük rajta a vizet!
Ezután a diót kb. 1 liter - ecettel ízesített - vízben, a forrástól számított kb. 10 perc alatt puhára főzzük. A cukorból és 4 dl vízből sűrű szirupot főzünk, habját eltávolítjuk, majd hozzáadjuk a szegfűszeget meg a citrusok reszelt héját. A diót leszűrjük, a szirupba szórjuk, kevergetve 5 percig főzzük, majd 1 napon át állni hagyjuk. Ezt a műveletet, hogy főzzük, majd állni hagyjuk, még kétszer megismételjük. A harmadik napon a diót a szirupból kiszedjük, és széles szájú üvegekbe rakjuk. Az átszűrt szirupot megforrósítjuk, a rummal ízesítjük, a dióra öntjük, végül jól lezárjuk.
Megjegyzés: Az időjárástól függ, hogy milyen gyorsan érik a dió, ezért résen kell lenni már május végétől. Június végére már túlérett befőtt szempontból.
Zölddió befőtt
(joy, Index Konyha-trükkök)
Amikor a gyümölcs kemény burka még nem alakult ki, és még fatűvel könnyen átszúrható, kell a zölddiót leszedni és három napon át tiszta vízben, a vizet cserélve érlelni, mígnem megfeketedik. Majd a dióba szegfűszeget szúrnak, 35 Ref %-os cukoroldatban előfőzik és egy napig pihentetik. A dióról leöntött levet még két napon át felfőzik az eredeti cukortartalomra és ráöntve a dióra húzatják benne. Majd a 30 Ref %-os levet ráöntve az üvegekbe rakott dióra, amelyet citromkarikával díszítettek, hőkezelik.
Ezt ribizli írta hozzá: Szerintem a cukorfokra gondolnak ezzel a 35%-kal. A lényeg, hogy jó erős cukorszirupot kell csinálni hozzá, és a leöntött levet mindig beforralni. Más receptekben azt látom, hogy ez a zölddió-befőtt átmenet egy sima befőtt és kandúrozott gyümölcs közt.
Zöldddió lekvár
Befőzésre az olyan éretlen, zöld dió alkalmas, amelynek külső héja még annyira zsenge, hogy az könnyen átszúrható vagy kettévágható. Elöször a diót megmossuk , majd két napon át áztatjuk, hogy a keserű izét elveszitse. A vizet közben négy-öt alkalommal cseréljük. Ezután jól lemossuk a diókat. A zölddió mennyiségére számitott másfélszeres mennyiségű 70 %-os cukorszirupot készitünk, ebben felfözzük a diót kb. öt percig.Ezután lehütjük, majd újra felfözzük öt percig, lehütjük, felfözzük. A fözési müveletet összesennégyszer ismétejük meg. Ezután a zölddiót üvegekbe rakjuk, a szirupot ráöntjük és lekötjük. Egy hónapon át érni hagyjuk és csak ezután használjuk fel, álatalában szeletelve diszitésként használják.
Zölddió-likőr
Elkészítése: A még fiatal, kötőtűvel átszúrható zölddiót faeszközzel összezúzzuk. Üveg edénybe rakjuk, és annyi szeszt, vagy pálinkát töltünk rá, hogy ellepje. Teszünk hozzá darabka fahájat, szárított narancshájat, s ha van, kis darab gyömbért. 40-50 napig érni hagyjuk. Akkor leszűrjük és ízlés szerint az aroma egy részét cukorszörppel, szesszel hígítjuk. Megint hagyjuk érni 1-2 hónapot. Sötét, száraz, hűvös helyen tartjuk.
A zölddiót apróra vágjuk és a fűszerekkel együtt jól záródó széles szájú üvegbe tesszük. Ráöntjük a borpárlatot v. alkoholt, az üveget lezárjuk és 6-8 héten át meleg, napos helyen érleljük és néha-néha összerázzuk. az érlelési idő elteltével előbb finom szűrőn, majd kávéfilteren átszűrjük.
Cukorbólés egy liternyi vizből szirupot főzünk. Ha kihűlt, a rumhoz adjuk. További 1 hétig meleg helyen érleljük, majd üvegekbe palackozzuk, és hűvös helyen még legalább 1 hónapig pihentetjük- de az sem baj ha fél évet várunk a kóstolással.
Gépben dagasztottam, majd duplájára kelesztettem. A tésztát ezután 4 felé vágtam, majd azokat is megfeleztem. 20 dkg Rama margarint 1 nagy ek. sóval (nem tévedés!) habosra kavartam. 1 tésztát kerekre nyújtottam, megkentem a vajjal, beborítottam egy másik tésztalappal, és 12 cikkre vágtam(a recept16 felé írta, de nekem így jobb volt). Így 48 db kiflit kaptam. Tepsiben megint duplájára kelesztettem, tojással lekentem, úgy sütöttem.
Szerintem nagyon finom, lehelet könnyű kiflik, de nekem a tészta rettenetesen sótlan volt. A 2 ek. cukortól nem is lett édes, inkább íztelen lett egy kicsit, a só adagot mindenképpen emelni fogom legközelebb. A vajhoz tényleg kell az ek. só, sőt ha a tésztán nem változtatok, még többet is elbír. Érdemes kipróbálni!
Sós teasütemény
Hozzávalók: 20dkg vaj, 30dkg liszt, 1dl sűrű tejföl, 15dkg reszelt ementáli vagy füstölt sajt, 1 tojássárgája, só, 1 egész tojás, 1dkg köménymag, 5dkg mandula,
A vajat belemorzsolom a lisztbe, majd gyorsan összegyúrom a többi anyaggal [tejföl, reszelt sajt, só, tojássárgája,]
A kész, egyneművé gyúrt tésztát cipó alakúra formálom, és konyharuhával letakarva 10 percig pihentetem.
Ezután lisztezés nélkül, 1.5cm vastagra nyújtom, és ráhelyezem egy vágódeszkára. A tetejét tojással megkenem, és villával csíkokat húzok rá.
Hűtőszekrényben kifagyasztom.
A fagyasztás után éles késsel különböző alakzatokra vágom, majd a tetejét köménymaggal, reszelt sajttal, vagy mandulával díszítem.
Az így elkészített tésztadarabokat sütőlemezre rakom, és forró [180-200°c-os] sütőben kb. 20 perc alatt aranysárgára sütöm.
Gesztenyés tekercs
Hozzávalók:50dkg darált keksz, 30dkg darált dió, 25dkg porcukor, 2 púpozott ek. kakaó, 2dl rum, s annyi fekete kávé amennyi az összedolgozáshoz kell, hogy jól nyújtható kemény masszát kapjunk.
{feketekávé helyett jó a meggybefőtt leve is!}
A masszát 4 részre osztjuk.
Töltelék:1 Rámát, [vagy 25dkg vajat] 25dkg porcukorral habosra keverünk, majd hozzáadunk 2
csomag gesztenyemasszát, s ezzel még tovább keverjük, amíg szép sima lesz.
Alufóliát, vagy zsírpapírt meghintünk porcukorral, s ezen nyújtjuk ki a kekszes masszát részenként. Az
elnyújtott masszára rákenjük a töltelék arányos részét és óvatosan felcsavarjuk. Hidegre tesszük, s csak akkor szeleteljük, ha kellően megkeményedett.
Helló Batka! Köszönöm a recepteket, valamennyit mentettem, ki is fogom próbálni!
Közben itt a nagy keresgélésben megtaláltam Ági barátném tésztasali receptjét, amit meg is osztok veletek, próbáljátok ki, nagyon finom!
Giovanni saláta: Hozzávalók: 1 cs durumlisztből készült orsótészta, al dente főzve, kb. 20 dkg sonkaszerű felvágott vékony csíkokra metélve, 1 dobozos szeletelt gombakonzerv, 1 tubus majonéz, 1 nagypoharas tejföl, ízlés szerint esetleg kis mustár. Mindezeket jól összekeverjük, tálra tesszük, a tetejére kecsapot teszünk, reszelt sajttal borítjuk, paradicsomkarikákkal díszítjük. Jól behűtve fogyasszuk.
Nagyon finom lett! Én még annyit változtattam rajta, hogy a polcon árválkodó kukoricakonzervet is beleborítottam, ami csak a javára vált. Biztosan lehet "lájtosítani" joghurttal, v. kefírrel, esetleg a majonézt kiváltani valami kevésbé kalóriadús anyaggal.
Előre elkészíthető, hidegen fogyasztandó! A legjobb hozzájuk szerintem a spagetti és a szarvacska.
Kapros makarónisaláta
15 dkg kifőtt makaróni
1 közepes kígyóuborka héjastul lereszelve
4 dl kefir
fél citrom leve
só
bors
cukor
2 csokor kapor
A tésztát az öntetbe melegen beleforgatni, néhány órán keresztül érlelni. Ezt én nagyon szeretem.
Tonhalas spagettisaláta
15 dkg spagetti
25 dkg tonhalkonzerv
2 paradicsom
3 gerezd fokhagyma
1 ág vagy 1 púpos tk kakukkfű és bazsalikom
10 db olajbogyó
citromlé
só
bors
A hal olaján plusz egy kanál olajon zúzott fokhagymát megfuttatni, rá hal és darabolt olajbogyó, egy perc után fűszerek és citromlé. Kifőtt spagettira önteni, behűteni. Ez sem rossz, és furán hangzik, de tényleg csak hidegen jó.
2 ek olajon megfuttatni a zöldfűszereket, rá a tejföl és a többi, a tésztára önteni, behűteni. Én tárkony nélkül csináltam, mert utálom, de bármilyen fűszerkombó jó lehet. Nem túl tápláló, de nyáron talán nem is kell.
Gombás szarvacska saláta
15 dkg szarvacska
20 dkg gomba
1 dl tejszín
3 ek olaj
citromlé
só
bors
petrezselyemzöld
Az olajon megpirítani a gombát, fedő alatt megpárolni, rá tejszín, ízesítők. Bele tészta, behűteni.
Szia Batka! Most már legalább tudom,mi a Panna Cotta.Nálunk ez az édesség nagyon szimpla néven fut, és sose volt rendes neve.Mindég tudtam,hogy mi is tudunk finomakat csinálni!Azért én szeretem kipróbálni az idegen dolgokat is.Hogy meg fog lepődni a családom,ha legközelebb ezen a néven fogom feltálalni. Köszi
Helló! Szeritem nem baj,ha keményebb,mert nem lesz zselatin ízű, csak hamarabb megdermed.Én is szoktam többet tenni bele,hogy biztosan jó legyen. Van valami keverési arány,de most nem tudom fejből.Azt hiszem 1/2 liter folyadékhoz kell 1dkg zselatin,de azt nem tudom mennyi csomag.Azt sem tudom,hogy így mennyi idő alatt dermed meg.
Tudod en is keszitettem egyszer egy ilyen gyumi bombat de azt csak zselatinosat.-joghurt es tejszin nelkul .Megmondom akkor nemsok tapasztalatom volt meg a zselatinos dolgokkal es akkor egy kicsit kemenyebb allagura sikerult ezert.DE megettuk.
Csináltam már őszibarack befőttel összevagdosva,meggybefőttel,málnával,eperrel és szederrel is. Ha hagyod langyosra hűlni és akkor teszed bele a gyümölcsöket,akkor nem jönnek fel a tetejére.Lehet érezni,amikor kezd sűrűsödni.
Az sem baj ha a tetején maradnak,csak akkor nagyon egy helyen lesznek,de ha kiborítod úgyis alulra kerül.
Kedves Látogatók! Sajnálattal arra jutottam, hogy átállítottam a társalgót, így most csak regisztrációval és belépve lehet ide is írni. Üdv, Margit
Hangulatjelek
A linkek új ablakban nyílnak. A kívánt vigyorik jobb klikkel másolhatók a hozzászólásba. Aki nem Internet Explorert használ, a bal oldali menüben találja a súgót.
Margit: emmargit@gmail.com
Egyéb elfoglaltságaim miatt átmenetileg nem tudok a levelezésemre kellő időt fordítani. A problémákat, kérdéseket inkább a fórumban kérem feltenni, ahol többen is segítséget tudnak nyújtani, mert nem ígérem, hogy belátható időn belül válaszolni tudok az e-mail-ekre. Elnézést: Margit