Sokunkat gyötör a gondolat, hogy mit főzzünk holnap. Szerintem, itt, egy csokorba gyűjtve, nagy segítség lenne így egymás között receptjeink megosztása, mert lehet már jól bevált recept másnak esetleg még újdonság.És ha még képet is tesztek be a finomságokról, akkor már elképzelni sem kell a receptet, hanem egyből látszik a végeredmény.
Jól megdolgoztál a téli kényelemért.Szépen tele lehet a kamrád. Szeretem nézni én is a polcokat, ahogy telnek. Ilyenkor már nem gondolok a sok munkára. Azt szoktam mondani, hogyha bezárnának a lakásba egy fél évre, talán akkor sem halnánk éhen! / No, jó azért kellene még némi liszt és krumpli /.
Mit csinálsz a fagyasztott paradicsommal? A szüretkor jó időtök volt? Azt hallottam, hogy az idén jó idő volt a jó borhoz.
A rántott kelkáp.rolád tetszik. Néha szeretnék több káposzta félét etetni a családdal, de nincs ötletem csak az a 2-3 ételféle.
A hét elején le kellett szedni mindent a kertben a fagyok miatt. Ezért minden este a zöldségfélék elrakásával foglalkoztam. Rengeteg koktélparadicsomot fagyasztottunk le. A beérett piros füszerpaprikát, uborkát, pici zöld paradicsomot savanyuságként tettem el. A piros pritamin paprikát ledarálom, és sóval tartositom. Még van néhány félig érett padlizsán, és zöldpaprika. Talán holnapra befejezem. A szüret is megvolt. üdv.Marika
Még egy szó a húslevesről! Ha éppen nem jutok házi csirkéhez, vagy mondjuk karaj csontból főzök levest, akkor egy teáskanál pirosarannyal szoktam ízesíteni és színesíteni.
Julika, én is pont így csinálom a húslevest Szerintem is fontos a hús minősége. Épp tegnap rendeltem meg karácsonyra a kapirgálós gyöngyösöket, és már majdnem elkéstem, csak azért kapok még a nénitől, mert évek óta tőle veszem. gyönyörű aranysárga kapirgálós kacsákat is nálla rendelem.
Ma thai csípős-savanyú levest főztem, utána kipróbáltuk az Uncle Bens maláj aszaltszílvás mártását, nagyon finom.
Holnap nem tudom még mit főzök, szombat a kicsi kívánságlistája szerint alakul, így nagy az esélye a palacsintának, vagy pizzának.
Vasárnap zöldborsós raguleves és csirkepörkölt, ezer éve nem főztem, a terv, maradékból pedig hétfőn Hortobágyi palacsinta lesz.
A húslevest én sosem színeztem külön és mindig gyönyörű sárga. Nagyon sok zöldséget teszek bele,mindig falusi tyúkból(Anyukám nagynénjétől való) főzöm és 3-4 órán keresztül éppen hogy csak mocorog a leves teteje, tehát nem zubogva forr. Ezt a módszert Anyukámtól tanultam. Szinte mindig megkocsonyásodik a lé a hűtőben. A tojásos nokedlire én is csak arra teszek tojást amit meg is eszünk.
A tojásos nokedlire csak adagonként - ahogy esszük - szoktam ráütni a tojást, így másnap is ugyanolyan friss, mint amikor készült.
Sziasztok!
A húslevest több módon is lehet színezni, de szerintem, ha minden benne van, akkor szép színe lesz csak magában is. Most főztem pulykacombból levest, fergetegesen finom lett és olyan a színe a levének, mint a marhahúslevesnek. Ez volt a mai ebéd, utána kelkáposztafőzelék, amin a feltét, füstölt szalonnára ütött tükörtojás lett.
A húslevest én úgy színeztem régen / ma már nincs türelmem/, hogy lereszeltem a sárgarépát,kevés olajon átsütöttem és beleszűrtem a levesbe. Nagyon szép színe lett. A répát megetettem a gyerekekkel. Az új borsóból a levest úgy csinálom, ahogy leírtad.
En nemszoktam safranyt tenni bele, hanem a sargarepa db-okat megfuttatom"olajon". Ezt "hamis"-huslevesnek is mondjak VAS-megyeben. Utana HA szeretitek z.borsoval tovabb parolni egy kicsit, en minim. cukorral teszem es utana jon bele az osszes tobbi amit gondolsz. Szep sargas szine lesz igy is a levesednek, es finom is. De szerintem ugyis biztos ismerted mar talan igy.Jo etvagyat! Szia mia!
Tegnap megcsinéltam a tojásos nokedlit.Nekem akkor ízlett amikor megcsináltam, de felmelegítve már nem volt olyan menő. Meg lehet hogy a fejes saláta is hiányzott mellőle, mert nem voltam a piacon. majd holnap! Én úgy emlékszem, hogy régen mintha sáfrányt is tettek volna a húslevesbe, hogy sárgább legyen.Vagy lehet, hogy nem jól emlékszem. De sok finomságot főztök! az a baj, hogy az én válogatós családom a felét sem eszi meg. Pedig én pl nagyon szeretem a lecsós húst is...
Masala! Jó hogy eszembe juttattad a szószokat! Már régen készítettem, pedig mindenki szereti nálunk főtt hússal.
A hétvégén csirkepörköltet főztünk és csipetke volt mellé. Kb. 15 éve, hogy a Nagynéném (78 éves) ellát minket száraz tésztával: csiga, csipetke, metélt. Óriási segítség ez nekünk.
Ma pedig főztem egy nagy adag tyúkhús levest. Amibe persze csigatésztát teszek majd. Mivel egész tyúk volt és így főtt husinak nem fog elfogyni, így valamelyik nap a főtt husiból sütök le egy pici zsíron, kis sóval, borssal, fokhagymával, majorannával ízesítve.
Szokimoki a panírozásról Batka írta, hogy kihagy egy lépést. Én pedig azt írtam, hogy nejlonzacskóba teszem a lisztet és a prézlit és abban rázom össze a karfiolt.
Amit Kenyérke írt, azt úgy szoktam, hogy a palacsinta tésztába darálthúst keverek és fűszereket és ebbe forgatom a lisztes karfiolt.
A kurkuma és kókusztej nagyon kellemes ízű együtt. Főleg indiai ételek ízesítője, de más keleti ételeket is készítenek vele.
A panírozással kapcsolatban én is adnék ötleteket.
Amit Kenyérke írt az a párizsi massza. Ezt tej helyett sörrel is el lehet készíteni, ez a sörtészta. Pl. halat lehet ebbe bundázni és bazsalikomos paradicsommártással tálalni, ez a ......(valamilyen) hal Orly módra.
A karfiolt, gombát úgy szoktam panírozni, hogy nagyobb műanyag tálba teszek kevés lisztet, ugyanígy egy másikba morzsát. Egy tálba a felvert tojást és kell még egy magasabb tál, amibe egy szűrő kerül. A lisztesbe beleteszem az összes vagy jó sok nedves karfiolt/gombát és megrázogatom, körbeforgatom. Két marékkal, óvatosan lerázogatva átteszem az tojásba az egészet, kézzel jól átforgatom, majd átteszem a szűrőbe, hogy lecsöpögjön. Innen már egyesével érdemes a morzsába tenni, de tulajdonképpen borítani is lehet, ha sokat csinál az ember és haladni szeretne. Ezt is elég körberázogatni, majd kiszedni. Remélem érthetően írtam le. Igaz, így 2 edénnyel többet ken össze az ember, de pillanatok alatt kilószám (!!) lehet gombát vagy karfiolt panírozni. Ha nem egészen egyrtelmű, de érdekel valakit, akkor kérdezzetek, megpróbálom másképp is leírni.
A tojásos nokedli nagyon finom étel, mi nagyon szeretjük. Én a galuskát házi használatra 10 tojással csinálom, így finom ruganyos lesz és biztosan nem tud szétázni.
Tojás, liszt és kevés tej keverékével palacsintatésztához hasonló jó tojásos masszát csinálok. Ebbe tunkolom a kirántandó anyagokat: húst, padlizsánt, tököt, karfiolt, gombát stb. Ezt a masszát ízesíteni is lehet különféle fűszerekke.: szerecsendió, koriánder, őrölt kömény, bors stb.
A kirántott dolgokkal sok a babra és a szemét, bűz. Az olajat állandóan szűrni, cserélgetni kell. Nálam nincs hagyományos kirántott étel, csak bundás.
Még van a tegnapi gulyás levesből.Ma karfiolt rántottam. Elég macerás, nem is nagyon szeretem csinálni, de a fél család megeszi.hallottam már, vagy itt olvastam, hogy valaki megspórol 1 lépést, azt hiszem a lisztet keveri össze a zsemlemorzsával? Már elfelejtettem. Olyan régen szeretném megcsinálni a tojásos nokedlit. Nagymamám csinálta sokszor fejes salátával, de valahogy 1xsem kóstoltam meg. Egyszerű kaja, de 1-nek jó.
Bezsa! Kurkuma, kókusztej? Egyiket sem használtam még. Milyen íze van, hasonlít valamihez?
Jaj de szeretem a legnagyobb szemű babot, de a piacon valahogy sosem találok. Mi a neve pontosan? Tudja valaki?
Kedves Látogatók! Sajnálattal arra jutottam, hogy átállítottam a társalgót, így most csak regisztrációval és belépve lehet ide is írni. Üdv, Margit
Hangulatjelek
A linkek új ablakban nyílnak. A kívánt vigyorik jobb klikkel másolhatók a hozzászólásba. Aki nem Internet Explorert használ, a bal oldali menüben találja a súgót.
Margit: emmargit@gmail.com
Egyéb elfoglaltságaim miatt átmenetileg nem tudok a levelezésemre kellő időt fordítani. A problémákat, kérdéseket inkább a fórumban kérem feltenni, ahol többen is segítséget tudnak nyújtani, mert nem ígérem, hogy belátható időn belül válaszolni tudok az e-mail-ekre. Elnézést: Margit